Projeler

OTOMATİK DEPO RAF SİSTEMİ
Otomatik depo sistemleri genellikle büyük hacimli ve ağır yüklerin depolanmasında, alanların yetersiz olması nedeniyle depolama yoğunluğunun yüksek olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Depolama alanlarının daha yüksek verimlerle kullanılmak istenmesi, otomatik sistemlerin üretim firmalarında ve dağıtım merkezlerinde yaygın olarak kullanılmasına sebep olmuştur. Sistemlerin insansız olarak tam otomatik şekilde çalışması, insan hatalarının önüne geçtiği gibi, deponun yüksek hassasiyetli ve en verimli şekilde kullanılmasına imkan tanımaktadır.
GÜNEŞ TAKİP SİSTEMİ
Fotovoltaik panellerin maksimum verimle ve maksimum çıkış gücü sağlayarak çalıştığı nokta, güneş ışınlarının panel yüzeyine yaptığı açıya ve panel sıcaklığına bağlı olarak değişmektedir. Fotovoltaik panellerden elde edilen verimi artırabilmek için iki ya da tek eksenli maksimum güç noktası izleyici sistemleri kullanılmaktadır. Bu proje, maksimum güç noktası izleyici sistemlerin adaptif bulanık mantık yöntemiyle kontrolünün sağlanmasına yöneliktir. 
AYDINLATMA VE YANGIN DENETİM SİSTEMİ
Bu proje, kurum ve kuruluşlarda kullanılması amaçlanan, akıllı aydınlatma ve yangın algılama sisteminin geliştirilmesine yöneliktir.
STAJ VE İŞYERİ EĞİTİM YAZILIMI
Bu proje, staj uygulaması ve işyeri eğitim uygulaması bulunan fakültelerde kullanılması amaçlanan, dijital arşivleme modülüne sahip bir öğrenci staj/eğitim yazılımının geliştirilmesine yöneliktir.
AMBULANS YOL KONTROL SİSTEMİ
Bu proje, trafik yoğunluğunun hızlı artışından dolayı geçiş üstünlüğü bulunan fakat yeterince fark edilemeyen, geçiş için boşluk bulamayan araçların fark edilebilmesi ve geçiş üstünlüğünü kullanabilmesi için, GPS tabanlı bir araç uyarı sisteminin geliştirilmesine yöneliktir.